Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno v službách a řešení

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje

  Věřím, že znáte několik osobnostní typologie. Ať už se živíte čímkoliv, je velký předpoklad, že musíte spolupracovat s lidmi a ti mívají různé reakce, požadavky, nevyřčené očekávání, či motivy řízení. Někdy narazíme na člověka z naší krevní skupiny a tehdy jde naše spolupráce od ruky. Shodneme se s minimem slov a zároveň cítíme, že ten druhý to vnímá velmi podobně jako my.

  Každý z nás však naráží i na lidi, kterým musíte věci dlouho vysvětlovat a i tak nemáte na konci pocit, že jste na stejné straně ve stejné knize. Někdy dokonce nejste ani ve stejném žánru! Když míváme tento pocit frustrace z nepochopení, hodilo by se mít po ruce nástroj v podobě chápání lidských odlišností.

  V DEVELORu už léta používáme barevnou osobnostní typologii INSIGHTS Discovery®, která rozděluje lidi podle jejich preferencí. Vychází z C. G. Junga, podle kterého má každý z nás vlastní osobnostní preference, které charakterizují jeho vnímání světa. Na co dává důraz a naopak, co je mimo jeho rozlišovací schopnost, a tedy na čem mu až tak záležet nebude.

  Různé typologie jsou různé popisné. Člověk se musí zahloubit, aby pochopil rozdíly jednotlivých typů a ideální je, aby si je později dobře pamatoval. INSIGHTS Discovery® pracuje se symbolikou barev, kterou oslovujeme starší část mozku. Právě tato část mozku vnímá řeč symbolů a rychlým průnikem do podstaty přichází k poznání. Naši předkové v dávných dobách museli umět přežít a vnímání reality, její vyhodnocování a následné reakce na ni, jim velmi pomáhaly. Samotná řeč nebo písmo jsou s námi v naší historii mnohem kratší dobu.

  Zapamatovat si 4 základní barvy typologie INSIGHTS: modrou, zelenou, žlutou a červenou je snadné. Když k nim přidáte určující fakta, rychle si uděláte obrázek. Typologie INSIGHTS popisuje uvedené barvy jako: chladivě modrou, zemitě zelenou, zářivě žlutou a ohnivě červenou barevnou energii. Poté je popíšeme pomocí charakteristik:

  Chladivě modrá  –  Bez předsudků, Objektivní, Nezaujatý

  Zemitě zelená  – Tichý, Klidný, Harmonický

  Zářivě žlutá – Veselý, Povznášející, Temperamentní

  Ohnivě červená  – Pozitivní, Odvážný, Asertivní

  Pochopení konceptu 4 barev je poměrně jednoduché. Dospět k jasnému sebepoznání vlastních preferencí nemusí být tak snadné. Zjistit, která barva je u vás dominantní a která nejméně oblíbená, vám pomůže online dotazník, v němž vaše odpovědi zpracuje software a vy získáte 18-20stránkový osobnostní profil.

  Cílem INSIGHTS Discovery není pouze zlepšit vaše sebepoznání. Cílem typologie je naučit vás přizpůsobit se různým komunikačním stylům a preferencím spolupráce. Na našich workshopech se účastníci naučí rozpoznat dominantní barevný typ a přizpůsobit mu svůj styl.

  S takovými dovednostmi můžete mnohem rychleji zachytit rozdíly ve vnímání, pochopit druhou stranu a sdělit jí svůj názor tak, aby vám naslouchala, pochopila ho a v ideálním případě se jím řídila. Pokud po chvíli vysvětlování zjistíte, že nejste s komunikačním partnerem v souladu – s úsměvem to můžete nejen zachytit, ale také napravit.

  Ten kdo má nejvíce možností reagovat, může mít výrazný vliv na průběh i výsledek celého rozhovoru, což barevná typologie INSIGHTS Discovery® velmi jednoduše umožňuje.

  Martina Georgievová, Senior Trenérka & Konzultantka @ DEVELOR Slovakia

  Zvládejte hybridní operace

  Zanechte váš e-mail a získejte nejnovější elektronickou knihu nabitou testovanými tipy, jak pracovat v hybridním týmu.


   Související články