fbpx

Formujeme budoucnost leadershipu

Krátce o tom, jak bylo na našich dnech rozvoje

Většinu roku trávíme tím, že trénujeme, koučujeme, vedeme workshopy a pracovní diskuse s klienty. Jak to vypadá, když to děláme pro sebe?

První DEVELOR dny rozvoje

DEVELOR Development Days (DEVELOR dny rozvoje) jsou novým názvem pro naše pravidelné lednové a červencové strategicko-rozvojové off-site setkání. Se změnou účasti po odchodu našich českých kolegů přišla změna názvu a do jisté míry i změna obsahu našich setkání.

Svět okolo nás

Program čtvrtku a pátku byl nadmíru naplněn, ale nám to vůbec nevadilo. Jelikož se vidíme pouze několikrát do roka v tak hojné sestavě, užili jsme si to, přestože ve čtvrtek jsme protáhli pracovní část debat na více než 10 hodin.

Klíčovým bodem programu prvního dne bylo strategické sladění se. Považovali jsme ho za velmi kritické s ohledem na trendy, které hýbou světem a také naším byznysem. Výrazně rezonovaly otázky “Jak potřeba inkluze bude ovlivňovat vzdělávání a rozvoj?” A “Co budou dovednosti budoucnosti?” Zamýšleli jsme se také nad tím, jak formy rozvoje lidí budou reflektovat měnící se realitu světa.

Inovace

Třetinu času jsme strávili nad inovacemi, které jsou naším srdečním a klíčovým pilířem strategie firmy. Koncem roku 2019 jsme obohatili naše portfolio o několik řešení, například Happy at Work, Lumina Learning, Urban Gaming či VUCA Challenge.

Také jsme rozjeli práci na novém gamifikovaném příběhovém programu pro rozvoj leadershipu v komplexním prostředí. Půjde o formát podobný oblíbenému tréninku Leadership inspirovaný Amundsenem. V obou klíčovou roli sehrává propracovanost příběhu, schopnost vtáhnout účastníky do děje a vysoká míra interaktivity samozřejmě vše s účelem maximalizace dopadu na učení a dovednosti účastníků. Vývoj takové novinky netrvá měsíc či dva. U Amundsena celková doba vývoje od zrodu myšlenky po finální vyšperkovaný koncový produkt trvala více než 18 měsíců. Věříme, že tentokrát vývojový cyklus zkrátíme a budeme vám schopni plnohodnotný program Nového leadershipu demonstrovat na podzim 2020 během jedné z našich káv. 

Inovace nás baví!

Retrospektiva a pohled do budoucnosti

Velmi výživnou a obohacující částí programu byly retrospektivy jednotlivých členů týmu. Měli jsme možnost konečně všichni navzájem vidět, co kdo trénoval, co nového se v roce 2019 naučil. A abychom se jen nedívali do minulosti, řekli jsme si i to, jakému rozvoji se ten který trenér či konzultant chce věnovat.

Téměř dvě hodiny jsme strávili nad společným plánováním akcí pro rok 2020. Naše Kávy a otevřené tréninky jsou důležitou součástí každého roku z pohledu marketingu a představení zajímavých inovací. Tento rok jsme si pro vás připravili obzvlášť bohatou dávku akcí, zveřejníme je brzy i zde na webu. Dáme vám o nich vědět prostřednictvím našeho Learning Club Newslettru.

Už teď se těšíme na letní DDD. Do té doby však určitě ještě pár novinek přineseme. A věříme, že se předtím s vámi setkáme ať už na kávě, otevřeném tréninku, business meetingu nebo přímo během tréninku pro vás.

Autor: Marek Lutz, konzultant, tréner