Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno ve službách a řešeních

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje

  Tým vzdělávací společnosti se v době karantény ocitl tak jako mnohé týmy na home office. Potřebovali si potvrdit předpoklady o dobře nastaveném fungování týmu a ujistit se, že dobře snášejí stav karantény a izolované práce. Také chtěli využít výstupy diagnostiky na retrospektivu a strategické plánování.

  V tomto článku ve zkratce shrnujeme klíčové body tohoto rychlého projektu. Pokud vás zajímají detaily, stáhněte si 20-stranovou případovou studie dole.

  Charakteristika týmu a situace

  8-členný tým je sestaven z 5 full-time a 3 part-time zaměstnanců (včetně vůdkyně týmu). Jde spíše o pracovní skupinu, kdy členové týmu tvoří výkon samostatně a nejsou na sebe natolik navzájem závislí.

  Tým spolu fungoval již delší dobu a hledal metodu, která by jim lépe zmapovala oblasti komunikace a spolupráce. Předpokládal se jen malý rozdíl mezi aktuálním a požadovaným stavem.

  Sociomapování jako odpověď

  DEVELOR již dlouhodobě spolupracuje se společností QED Group jako výhradní dodavatel metody Sociomapovaání® týmů v České republice. Metoda má několik modulů, ale nejčastěji využívaný je modul komunikace a spolupráce. Naši partneři pro aktuální situaci, kdy se množství lidí ocitlo na home-office vyvinuli speciální modul, který kromě komunikace a spolupráce mapuje i důležité aspekty spolupráce na dálku.

  Vycházejíc z těchto informací jsme využili Sociomapování jako nejvhodnější metodu.

  Benefity projektu

  1. Všechny fáze probíhají online. V aktuální situaci je velkou výhodou, že dotazník, konzultace i workshop probíhají v online formě.
  2. Zainteresování všech členů týmu. Členové týmu jsou zahrnuti nejen do vyplňování dotazníku, ale i do společného workshopu a interpretace. V rámci navazujících kroků se tak snadněji zaváží k plnění dohodnutých pravidel komunikace a spolupráce.
  3. Jednoduché a rychlé měření. Dotazník obsahuje 8 otázek + 1 otevřenou a jeho vyplnění zabere maximálně 10 minut (i přes mobil). Není třeba se nikam přihlašovat ani nic stahovat.
  4. Snadno pochopitelná vizualizace výsledků. Systém používá metaforu krajiny – pracuje s parametry výšky a vzdálenosti a vybízí tak k interpretaci samotných účastníků. Pod vedením zkušeného facilitátora tak rychle identifikují možné bariéry a problémy.
  5. První sada map je zdarma. Naši partneři QED Group v aktuální náročné situaci nabízejí první sadu map zdarma. Můžete si tak nástroj vyzkoušet a sami posoudit jeho benefity. V ceně je týmová zpráva i individiduální zprávy pro každého člena týmu. Konzultace je placená.

  Vyjádření líderky týmu

  „Uvědomila jsem si, že potřebuji lidi více propojovat mezi sebou a nemusím být ústřední postava při zajišťování informovanosti.“

   

  „Tento externí pohled na naše fungování byl pro mě velmi užitečný. Také bylo příjemné, že někdo jiný na chvíli sdílí mou potřebu rozvoje týmu se mnou.“

   

   

  Vyhodnocení projektu

  I když v tomto konkrétním případě se situace aktuálního versus optimálního stavu komunikace dramaticky nelišila, pomohla líderce identifikovat svou pozici jako možné „hrdlo“ komunikace a potřebu nechat větší prostor týmu na hledání vlastních řešení. Jednotlivým členům týmu umožnila si uvědomit větší potřebu komunikace mezi členy full- a part-timerů.

  Pokud máte zájem, seznámit se blíže s podrobnostmi z této případové studie, nechte nám vaši emailovou adresu a zašleme vám ji ve 20 stránkové verzi v PDF.

  Stáhněte si celou případovou studii

  Najdete v ní podrobné výstupy z analýzy týmu. Pomohou vám posoudit význam sociomapování pro váš tým či organizaci.


   Související články