Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno v službách a řešení

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje

  Technologický pokrok umožňuje pracovat na dálku stále více lidem. Ať už jde o vědomé rozhodnutí nebo důsledek situace, práce z domova představuje množství výhod a výzev zároveň.

  Statistiky tvrdí, že lidé, kteří pracují mimo klasické kanceláře, jsou produktivnější, většinou mají lepší rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a šetří čas od cestování do práce až po obědy. Na druhé straně jsou z mnoha důvodů zranitelnější: mají tendenci pracovat déle a zapomínají v pravý čas vypnout počítač, nemají osobní kontakt s kolegy, jsou izolovaní a čelí různým rozptýlením.

  Přinášíme proto několik tipů, jak být efektivní, i když pracujete z domu.

  Definujte si pracovní místo

  Udělejte si doma jasné pracovní místo, které vám umožní nerušeně pracovat. Ideálně samostatnou místnost, ale může to být i malý stůl nebo koutek, který je určen pouze pro váš počítač a pracovní materiály. Vlastní pracovní místo vám může také pomoci oddělit váš pracovní a soukromý život.

  Pokud možnost fixního pracovního místa doma není, i mobilní pracoviště postačí – všechny potřebnosti pro práci doma mějte v jedné krabici či batohu tak, abyste se dokázali maximálně rychle sbalit a přesunout podle aktuální domácí situace.

  Zamezte rozptýlení

  Jakmile budete mít svůj pracovní prostor, zbavte se všeho, co by vás mohlo rozptylovat. Pokud máte u stolu posilovací soupravu, televizor nebo jiné předměty, může vás to snadno odpoutat od práce. Je také vhodné, probrat a nastavit si očekávání s členy vaší domácnosti. Dejte jim vědět, kdy vás mohou a kdy nemohou vyrušovat.

  Stanovte si pracovní čas

  Dívejte se na váš den, jako na každý jiný pracovní den. Stanovte si pracovní dobu nebo ji přizpůsobte požadavkům vaší firmy a držte se jí. Například, začněte pracovat v 8:00 ráno a skončete kolem 17:00 odpoledne. Svůj pracovní čas můžete upravit tak, abyste byli efektivnější a aby vám to pomohlo vyhnout se zbytečnému prodlužování pracovní doby.

  Vytvořte si denní a týdenní plán

  Jakmile jste připraveni, začněte vytvořením rozvrhu. Pomůže vám to naplánovat si den, zůstat soustředění a vytěžit co nejvíce ze své práce. Vytvořte si seznam úkolů a vyberte ty, které vyžadují nejvíce soustředění na čas, kdy jste nejefektivnější. Nezapomeňte zahrnout pravidelné přestávky a určit si, kdy končí váš pracovní den. Naplánujte si i „offline“ čas (kdy si vypnete veškerá oznámení) a zabráníte tak rozptýlení, když se potřebujete maximálně soustředit.

  Ujasněte si způsob a frekvenci komunikace

  Komunikace a interakce jsou zřejmě největšími výzvami při práci na dálku. Právě proto je kriticky důležité, vyjasnit si s vaším manažerem, členy týmu či projektu, jaký rozsah komunikace a v jaké frekvenci od vás očekávají a jaké detaily s nimi máte sdílet. Mnohá technická řešení jako Zoom, Skype nebo jiné komunikační nástroje, které pomáhají podporovat denní interakci, bývají zdarma.

  Udělejte si rituál na ukončení pracovního dne

  Jednou z výhod dojíždění do práce je, že na cestě zpět se můžeme odreagovat, vyčistit si mysl a připravit se na odpočinek. Pokud je pro vás vypnutí se od práce výzvou, rituál ukončení pracovního dne vám v tom může výrazně pomoci. Ukončete den kontrolou úkolů na kterých jste pracovali a vytvořením seznamu zbývajících úkolů. Seznam úkolů pro následující dny je důležitý, přičemž je třeba pamatovat na vaše priority. Na konci dne vypněte počítač a přesto, že je to těžké, zkuste nekontrolovat pracovní e-maily v telefonu.

  Zůstaňte ve spojení

  Práce z domu nemusí nutně znamenat osamělost či izolaci. Vytvoření denních návyků, jako např. pravidelné telefonáty a setkání s členy vašeho týmu nebo využívání videohovorů namísto telefonů, může pomoci tomu, abyste zůstali v kontaktu, i když nesedíte ve stejné místnosti. A kdo řekl, že si občas nemůžete dát neformální online povídání nebo si spolu vypít kávu po obědě ?!

  A co teď? Přenést do praxe!

  Ačkoli to mnozí děláme, není vždy všechno jasné. Řada lidí zažívá frustraci ve snaze následovat všechny „dobré rady na práci z domu.“ Skutečnost je taková, že úspěch se skrývá v implementaci – vybrat, zavázat se a realizovat kroky ke zlepšení práce na home office.

  Práce z domu není jednoduchá. Chcete-li podpořit sebe nebo vaše lidi na cestě k větší efektivitě na home office, požádejte nás o nabídku níže, nebo se podívejte na další články zde.

   

  Zvládejte hybridní operace

  Zanechte váš e-mail a získejte nejnovější elektronickou knihu nabitou testovanými tipy, jak pracovat v hybridním týmu.


   Související články