Zavřít
 Zavřít

DEVELOR Czech

Všechny kontakty
Magazine  

Nalezeno v službách a řešení

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
Projít všechny služby

Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
Prohlédnout všechny zdroje
  Kontaktujte nás

IMG_0587aMoje antidesatero WLB pro šéfy

1. Pokud chce někdo kariéru, musí si to tvrdě odpracovat. Vyjasni si se členy týmu, že pracovní doba a dovolená jsou socialistické přežitky pro lajdáky.

2. Mylně se přeceňuje angažovanost a motivace lidí. Naopak, rozvíjej u svých podřízených odevzdaný přístup. V anketách oblíbenosti prý vyhrávají ti vedoucí, kteří svým kolegům obohacují o pracovní tematiku líbánky v Thajsku, nedělní obědy a Štědrovečerní hostiny. Takže zajisti mobily a přenosné počítače pro celý tým a nauč lidi být neustále on-line.

3. Kdo má čas se po práci předvádět v posilovnách, běhat po parcích nebo vysedávat na pivu s kamarády, má příliš mnoho energie a měl(a) bys mu rozhodně přidat práci.

4. Víš, jak dělat talent management po korpirátsku? Schopným jedincům nakládej tolik úkolů, že začnou v práci pravidelně přespávat. Prý si občas zdřímnou i v Googlu, tak co? 🙂

5. Náročné úkoly s pondělním termínem si u sebe podrž alespoň do pátku odpoledne. Alespoň poznáš, kdo je schopný dýchat pro firmu a na koho myslet při rozdělování prémiií. Porady týmu plánuj přednostně místo oběda

6. Z firemních prostor pomoz vymýtit všechny rušivé faktory. Žádné kuchyňky, křesílka, kavárničky, zahrádky, fotbálky, ani fontánky na vodu.

7. Utni v začátku jakékoliv diskuze na soukromé rovině se svými podřízenými i mezi nimi navzájem.

8. V přítomnosti nadřízených – a tak, aby si toho ostatní všimli – se posmívej návrhům na pružnou pracovní dobu, částečné úvazky žen na mateřské, firemní školky, home office pro dojíždějící, apod. Nejste chráněné dílny, ale komerční společnost.

9. Nevyměkni a nezabal to. Zatni zuby a vydrž do chvíle, než tvoji lidé přijdou o všechny kamarády, koníčky a rozpadne se jim rodina. Vytrvalost se ti vyplatí. Pak budou mít konečně čas už jenom na práci.

10. Jdi lidem příkladem v odevzdaném přístupu k životu a práci. Prémiovou složku mzdy utrácej za alkohol nebo jiná antidepresiva. Na první denní jídlo si skoč pozdě odpoledne přes ulici do fastfoodu. Všude jezdi autem a taxíkem. Lístky do kina a do fitka nechej propadnout. Každý rok si kup k Vánocům nové boty na běhání – protože není, kdo by ti jinak dárek po letech zanedbávání kamarádů chtěl dát. Zkus vydržet co nejdéle dárek nerozbalit. Propaguj tabákový průmysl. Zajisti si pořádný pitný režim v počtu hrnků kávy, protože vodu pijou lůzři. Prostě starej se, aby Tvoji lidé viděli, že jsi ochoten pro firmu položit vlastní život.

Petr Moravec, Head Trainer & Consultant, DEVELOR Czech

Zvládejte hybridní operace

Zanechte váš e-mail a získejte nejnovější elektronickou knihu nabitou testovanými tipy, jak pracovat v hybridním týmu.