Zavřít    

    DEVELOR Czech s.r.o.
    Korunní 2569/108
    101 00 Praha

    Všechny kontakty
    Kontaktujte nás    
    • Leadership a manažment
    • Postoj a nastavení mysli
    • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
    • Osobní produktivita a komunikace
    • Budování týmu a spolupráce
    • Diverzita, rovnost a inkluze
    • Hodnocení a diagnostika
    • HR konsultink a koučink
    • Všechny služby
    Individuální diagnostika

    360° Zpětná vazba

    Individuální diagnostika

    Development Centrum (DC)

    Individuální diagnostika

    Assessment Centrum (AC)

    Organizační diagnostika

    Happy At Work

    Organizační diagnostika

    Analýza firemní sítě (CX-Ray)

    Nalezeno ve službách a řešeních

    • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
    Projít všechny služby

    Najít ve zdrojích

    • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
    Prohlédnout všechny zdroje

    [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Martin Kunc (DEVELOR) a Rudolf Kubík (QED Group) diskutují o výhodách a možnostech Sociomapování pro distribuované týmy v krizové situaci.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_video link=“https://youtu.be/R1w-mFmIq3o“ full_width=“yes“ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Přepis rozhovoru Martina (hrubým) a Rudolfa:

    Dobrý den, ahoj! Jsem tady s Rudolfem Kubíkem z Qed Group. Díky moc, že sis našel čas.

    Ahoj Martine a zdravím všechny.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Dnes se s Rudem krátce pobavíme o sociomapování. A budeme se bavit o hodnotě tohoto nástroje pro týmy.  DEVELOR s QED Group spolupracuje již několik let. Nyní je doba, která je velmi vhodná na to, abychom se ponorili do chápání, co se nám  v týmu děje a celkově porozuměli jeho dynamice. 

    Co by mě zajímalo Rudolfe je, jestli by jsi mohl několika slovy popsat, co to vlastně sociomapování je?

    To, co děláme nebo to, co sociomapy dělají, je vizualizace vztahů mezi lidmi v týmu a vizualizace dynamiky toho, co se tam děje. Tzn. my jsme díky sociomapám schopni zachytit, jak moc jsou si lidé blízcí, jak intenzivně a taky kvalitně spolu spolupracují, komunikují.

    A v dnešní situaci je také hodně důležitý aspekt, jak moc velké napětí je v týmu, jak moc jsou lidé pod tlakem, v jaké jsou náladě, jak moc se dokážou navzájem podporovat, jak moc jsou si k dispozici.

    Takže tohle je velmi jednoduchý, intuitivní obrázek. Vizualizujeme téměř okamžitě pro daný tým. A nabízíme to potom manažerovi, ale primárně týmu, aby se na ten obrázek společně podívali a mohli si říct: „Hele, já bych potřeboval teď dělat tohle,  moc by mi pomohlo tohle, protože se cítím tak a tak.“

    A vlastně to vytváří nějakou otevřenou atmosféru komunikace a sounáležitost mezi lidmi.

    A přispívá to k tomu, že se snažíme lidi podpořit, aby se distribuovala celková zátěž z dané situace a to, ať už zátěž pracovní, komunikační nebo psychická, mezi celý tým.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_single_image image=“15264″ image_size=“full“ frame=“noframe“ lightbox=“yes“ link_target=“_self“ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Já osobně musím říct, že od té doby, co jsem začal sociomapování používat na workshopech spolupráce a komunikace, mají workshopy daleko větší hodnotu. Ten nástroj je velmi dobrý!

    Určitě. Sociomapování vlastně vzniklo už před více než 20 lety. Původně bylo vyvinuto pro vědecké účely, ale během těch 20 let se nám podařilo dosáhnout, myslím, naprosto  vyjímečných úspěchů taky mezinárodně. Od loňska, například, spolupracujeme i s NASA.

    S NASA spolupracujeme na dlouhodobé izolaci týmu ve vesmíru. Konkrétně se připravuje let na Mars, který je spojený s téměř dvouletou, možná i delší izolací.

    To je ta původní aplikace. Nicméně dneska se ten nástroj rozšířil hodně globálně do komerčních firem. Takže, podporujeme třeba agilně fungující týmy nebo agilní transformace a efektivitu týmů.

    Ale podporujeme také sportovní týmy, podporujeme armádní týmy v tom, aby mezi nimi byla velká soudržnost, důvěra a podobně. A podporujeme také školy a třídy, kde tento nástroj slouží jakožto prevence nějakých negativních jevů, jako je šikana a podobně.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    To je opravdu široká aplikace. A gratuluji k tomu úspěchu, myslím si, že jste dosáhli Olymp toho, čeho může náš typ společnosti dosáhnout a to je spolupráce s NASA.

    Vy jste teď přišli s nabídkou jednorázově využít sociomapování ve firmách a nebo týmech, zdarma. A mohl by jsi popsat Rudolfe, na co to můžou využít? Jakou hodnotu jim to přinese?

    Naše hodnota nebo hodnota sociomapy, je právě ve slově SPOLEČNĚ.

    Spousta manažerů a lidí nemá moc zkušeností ani s prací na dálku, ale ani se spoluprací  na dálku. A sociomapy umožňují, jak už jsem popisoval, vizualizovat spolupráci a vizualizovat vztahy v týmu. 

    Kdokoliv v tuhletu chvíli pracuje z domova, jakýkoliv tým, tak se na nás může obrátit, abychom je podpořili a pomohli jim. A pomohli k tomu, aby fungovaly i nadále efektivně.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [impact_text include_button=“yes“ title=“Vyžádejte zde!“ href=“#EndPageForm“ color=“accent“ size=“large“ type=“standard“ target=“_self“ position=“cta_align_bottom“ alt_background=“alt-six“ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Získejte sociomapování a konzultace pro svůj tým.

    [/impact_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Pojďme se trošku pobavit o použití.

    Já jsem sociomapování použil dvakrát pro svůj tým, plus v rámci mezinárodní DEVELOR sítě to používáme pro všechny ředitele našich poboček. Co se mi na tom líbí, je samozřejmě klasická vizualizace spolupráce a komunikace. Ty mapy jsou perfektní.

    Ale teď hodně pracuji jak s týmovou, tak individuální zprávou a pomáhá mi to uvědomit si, co se v týmu děje a lépe nastavit pravidla a normy.

    A mohl by jsi dát další příklady, protože těch zkušeností máš určitě více?

    My jsme tu nabídku spustili před 10 dny, a za tu dobu už máme desítky aplikací v různých firmách. A například teď ve firmě ZOOM. Tu teď asi všichni znají, protože všichni používáme ZOOM nebo nějaké další aplikace, pro virtuální komunikaci. A to, co se v týmech vlastně opakovaně řeší, jsou víceméně velmi podobná témata.

    Jedno z nich je: Jak moc jsou lidé přetížení a jak dobře a efektivně tu zátěž distribuovat.

    Druhé z nich je: Jak moc o sobě lidé vědí. Typicky se totiž stává, že tím, že nemáme tolik možností spolupracovat a komunikovat, dochází k duplicitám. 

    Jo, byl jsem teď svědkem toho, že se opravdu v několika týmech stalo, že lidé souběžně pracovali na tom stejném, ale nevěděli o tom. Tzn., tohle pak sociomapy dokážou relativně rychle identifikovat a pomoct s tím.

    A na to konto, jsme vytvořili osmitýdenní rozvojový program pro týmy, který podporuje týmy v jednotlivých fázích, aby si dobře vyjasnili, kdo co má na starost. Aby se podpořila jejich dobrá dostupnost. Respektive, dostupnost se podpořila u lidí, kteří jsou pro sebe klíčoví. Aby se nastavila nějaká dobrá pravidla komunikace, jak si dávat vědět, a vzájemně se třeba taky podpořit a mít prostor pro to se ocenit, dobít si vzájemně energii a podobně.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [impact_text include_button=“yes“ title=“Vyžádejte zde!“ href=“#EndPageForm“ color=“accent“ size=“large“ type=“standard“ target=“_self“ position=“cta_align_bottom“ alt_background=“alt-six“ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Využijte možnost mapování pro zlepšení spolupráce.

    [/impact_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Co mě velmi zaujalo je, že NASA používá sociomapování pro mapování interakcí, spolupráce a celkovou dynamiku pro cestu na Mars. A tam se bavíme o dlouho izolovaných týmech. Doletět tam, asi technicky není problém, problém je v tom, aby lidé vydrželi tak dlouhou dobu, v tak velké izolaci. A svým způsobem je to podobné s tím, co teď prožíváme již pár týdnů a pravděpodobně máme ještě pár týdnů, ne-li měsíců, před sebou. Mohl by jsi něco říct k paralelám, mezi těmito dvěma situacemi?

    Určitě. Jeden z klíčových poznatků z izolačních experimentů je, jak dlouhodobě, po celou dobu izolace, udržet akceschopnost týmu. Ona totiž během izolace hraje extrémně silnou roli nuda a rutina, která se postupem času zvýrazňuje a kosmonauti se po několika týdnech izolace dostanou do rutiny. Začne se projevovat nedostatek podnětů a svou daň si začne vybírat social distancing, který je teď hodně zmiňované téma. 

    To znamená, co se následně děje? Typicky, že klesá angažovanost, klesá kreativita, možná naopak vzrůstá podrážděnost u jednotlivých lidí a podobně. A ono se to dá taky představit, jako jistou míru ukolébání. Že nás ukolébává stereotyp, nedostatek nějakých podnětů a z toho ukolébání, všichni to známe, se potom těžko zrychluje zase zpátky na nějakých 150%. A to, co je právě teď hodně důležité, je sledovat dynamiku v týmu, nějak už dlouhodobě, průběžně. Sledovat, jak moc je tým v tempu, jak moc padá do rutiny a jak moc jsou  jednotliví lidé v týmu propojeni.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Co mají lidé udělat v okamžiku, kdy chtějí více informací, kdy se chtějí zapojit a tento nástroj chtějí využít?

    Nejjednodušší řešení bude, když se obrátí přímo buď na DEVELOR, nebo na QED Group.

    Proces je pak velmi jednoduchý. To, co potřebujeme, je pouze seznam jmen v týmu. My vytvoříme projekt, pošleme link na krátký dotazník, který trvá zhruba 3-5 minut na vyplnění. A potom jsme okamžitě schopni poslat týmu výsledky. Tzn. tým rovnou může začít diskutovat vzájemnou interakci a nastavit si nějaké další kroky.

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30″ width=“1/1″ el_position=“first last“] [vc_column_text pb_margin_bottom=“no“ pb_border_bottom=“no“ el_class=“mid50″ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    Děkuji moc! Vy jste velmi inovativní firma a ukazuje to i množství úžasných partnerů s kterými spolupracujete. Já vám přeji, ať se vám v inovacích i nadále daří, ať tento čas k dalším inovacím využijete. No a přeji hodně, hodně zdraví.

    Děkuji moc a vám samozřejmě taky přeji hodně zdraví a nejen zdraví, ale taky pevné nervy a hlavně dobré nálady.

    Ahoj Rudolfe a pěkný den všem!

    [/vc_column_text] [blank_spacer height=“30px“ spacer_id=“EndPageForm“ width=“1/1″ el_position=“first last“] [spb_parallax bg_type=“cover“ alt_background=“alt-six“ el_class=“TopPageParallax“ width=“1/1″ el_position=“first last“]

    [one_third]

    [/one_third]
    [one_third]

    Zlepšete fungování vašeho týmu

    Získejte mapu týmové komunikace a konzultace.

    [/one_third]
    [one_third_last]

    Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

    [/one_third_last]

    [/spb_parallax]

    Zvládejte hybridní operace

    Zanechte váš e-mail a získejte nejnovější elektronickou knihu nabitou testovanými tipy, jak pracovat v hybridním týmu.


      Související články