fbpx

Sony případová studie

Regionální rozvoj talentů společnosti Sony
Měřitelný výsledek Leadership Akademie

CS-sony

BYZNYS VÝZVA

Manažeři první a druhé úrovně společnosti Sony v SCSE regionu jsou všeobecně mladí, otevření, aktivní a mají dostatek profesních zkušeností. Někteří z nich mají omezené praktické zkušenosti s vedením lidí a rozdílné teoretické znalosti. Očekávání vůči střednímu managementu Sony se v poslední době významně změnila, i když neměli možnost se zúčastnit jakéhokoliv strukturovaného komplexního leadership rozvojového programu. Většina středních manažerů není s ostatními v denním pracovním kontaktu. Pracují v různých zemích (Polsko, Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko)

Sony chtělo zlepšit a rozvíjet základní leadership dovednosti a kompetence svých mladých a nadšených manažerů první a druhé úrovně a zároveň posílit intra-byznys spolupráci v rámci SCSE regionu. To je důvod, proč Sony hledalo partnera, který by zvládl mezinárodní rozvojový program i s jeho logistickými výzvami profesionálně a ve vysoké kvalitě.

“Když jsme před třemi lety hledali partnera, který nám měl pomoct zlepšit leadership kapacitu našeho byznysu, bylo pro nás důležité najít společnost, která je schopná:

  • Doručit program vysoké kvality na všech našich největších trzích
  • Pracovat s námi flexibilním způsobem orientovaným na byznys tak, abychom dosáhli skutečného rozvoje kompetencí ne pouze absolvovali tréninkový program
  • Zajistit, že obsah programu a způsob, jakým je realizován představuje na míru šité řešení, které zapadá do naší firemní kultury a procesů”

Imre Vadász
Regional HR-Director,
Sony Ltd, Central-South Europe

“JSME VELMI RÁDI, ŽE JSME PRACOVALI SE SPOLEČNOSTÍ DEVELOR, PROTOŽE NAPLNO SPLNILI VÝŠE UVEDENÁ KRITÉRIA A ZÁROVEŇ NEBO JEŠTĚ PODSTATNĚJI DOKÁZALI, ŽE JSOU ETICKÝ BYZNYS PARTNER SNAŽÍCÍ SE O DLOUHODOBÝ DŮVĚRYHODNÝ VZTAH SE SVÝMI ZÁKAZNÍKY.”

ŘEŠENÍ

Pokud se o Develor řešení chcete dozvědět více, kontaktujte nás na: info.czech@develor.com

VÝSLEDEK

Výsledky jsou výborné. Tým prokázal zlepšení ve všech měřených kompetencích.  

Program skončil na nejvyšší úrovni spokojenosti talentů, manažerů a HR profesionálů společnosti Sony. Po prvním úspěšném programu byla v roce 2012 představena nová akademie.“Projekt byl extrémně náročným, protože účastníci představovali různé kultury, styly učení a měli rozdílné rozvojové cíle. Insights Discovery zprávy nám velmi pomohly pochopit preference talentů. Tým trenérů dokázal realizovat program, který uspokojil zásadní potřeby účastníků, zároveň věnoval speciální pozornost jejich individuálním potřebám.” – řekla Adrienn Szerémi, projektová manažerka Develoru.

Výsledky programu byly měřeny ve finální fázi akademie formou hodnocení efektivity programu. Tento proces umožnil kvantifikovat výsledky rozvojového programu. Hodnocení zahrnovalo:

  • Vědomostní test
  • Prezentace účastníků
  • Výsledky nově udělané 360˚ zpětné vazby

 

“NA LEADERSHIP AKADEMII JSME S DEVELOREM PRACOVALI OD ROKU 2009. PROTOŽE JSME PRVNÍ PROGRAM VYHODNOTILI ÚSPĚŠNĚ A JAKO DOBROU INVESTICI DO NAŠEHO BYZNYSU, ZAČALI JSME V ROCE 2012 S DRUHOU SKUPINOU LÍDRŮ.”

Fakta & Čísla

  • Účastníci z 8-mi byznysů
  • 8 modulů během 1.5 roku
  • 6 trenérů ze 4 zemí

CS-sony2