Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno v službách a řešení

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje

  Ztráta týmového ducha a pocitu, že někam patříme, se často vyskytuje v týmech, které jsou delší dobu od sebe. Pokud se i vy nacházíte v podobné situaci, naše tipy vám mohou pomoci.

  Lídr se potýká se ztrátou týmového ducha a pocitem sounáležitosti

  V naší druhé výzvě v příběhu, který můžete začít sledovat zde, se Tomáš, lídr cestující časem trápí s problémy s týmem. V případové studii hovoří o tom, že jeho tým je „robotický, bez ducha, bez vtipů a zájmu jeden o druhého …“ Tyto a některé další symptomy naznačují, že se vytrácí pocit sounáležitosti v týmu.

  Při podpoře týmového ducha a sounáležitosti někdy stačí vědomě dělat to, co je zřejmé

  Po prostudování případové studie si jistě i vy vytvoříte svůj názor. My jsme si situaci zanalyzovali také. A přestože některé věci vám mohou přijít zřejmé, mnozí lídři podle toho nekonají. Pokud jako manažer bojujete s podobnou problematikou (nebo z pozice HR podporujete týmy v takovém rozpoložení), nepodceňujte sílu jednoduchých kroků.

  Palčivý problém: Nedostatek sounáležitosti v týmu

  Tomášův tým vykazuje množství symptomů, které naznačují stejný problém – v týmu se jim vytratilo to nehmatatelné pojítko, které dělá tým týmem. Ztratili vzájemnou sounáležitost. Hovoří o tom, že nevědí, co se děje s ostatními. Lidé, kteří si zvykli být zdrojem vtipů a dobré nálady se jakoby vytratily. Každý jen bezmyšlenkovitě vykonává práci, už ne jako tým, ale každý sám za sebe. Za tím vším je třeba hledat jednu věc – nedostatek vzájemných interakcí způsobených dlouhodobou prací na dálku. Jednoduše jim chybí společné zážitky.

  Doporučení pro lídry: Pomozte lidem obnovit kontakt

  Manažer takového týmu by měl začít jednat a v první řadě znovu nastavit nebo zlepšit komunikační „standardy“ v týmu. A hned potom vytvořit a udržovat prostor na neformální interakce, podpořit vděčnost a využít team-buildingové možnosti, které jsou k dispozici. V PDF s doporučením najdete více.

   

  Rada pro HR: Podpořte lídry v team-buildingu a onboardingu nováčků v hybridním/ vzdáleném nastavení

  I v tomto případě může personální oddělení sehrát důležitou roli jako konzultant při vývoji řešení. Promluvte si s vedoucím a také s týmem, abyste zjistili více o situaci a základních problémech. V případě potřeby zvažte použití diagnostiky, nástrojů ve složitějších situacích (např. sociomapování může pomoct, pokud je třeba revidovat celkové komunikační rutiny týmu respektive, když tým potřebuje „hmatatelný podklad“ pro diskusi o nehmatatelné komunikaci). Také je dobré si uvědomit, že manažeři nemají kapacitu shánět informace a být v obraze o dostupných team-buildingových možnostech. Dejte pro ně dohromady přehled online a offline řešení, nebo získejte nabídku na míru – taková pomoc může být velmi cenná.

  Žádné nápady, žádná diskuse a žádné otázky?

  Co bude ve třetí výzvě, se kterou se lídři potýkají a které se budeme věnovat v sérii s cestovatelem v čase? Například to, že:

  • členové týmu nesdílejí své názory,
  • tým souhlasí s manažerem bez jakékoliv diskuse,
  • málokdo přebírá iniciativu a přichází s nápady,
  • a ještě více.

  Vložte svůj e-mail na této stránce a získáte případovou studii a následná doporučení, jak řešit podobné problémy.

  Pokud se ve svém týmu nebo organizaci potýkáte s podobnými problémy, řekněte nám více ve formuláři, který najdete na konci stránky cestovatele v čase.

  Stáhněte si tipy na podporu týmového ducha a sounáležitosti

  Zanechte svůj e-mail níže. Automaticky vás přidáme do série e-mailů od lídra cestujícím časem a stáhnete si PDF s několika tipy.


   Související články