Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno ve službách a řešeních

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje

  Před několika týdny DEVELOR odstartoval komunikační kampaň se zaměřením na leadership. Cílem kampaně je upozornit na některé důležité výzvy, kterým v současnosti lídři čelí, a pomoci klientům úspěšně je zvládnout.

  Fiktivní postava – Tomáš, Lídr cestující v čase – provází všechny, kteří se do aktivity zapojí, výzvami příznačnými pro leadership v roce 2021. Pokud se vy nebo vaši kolegové chcete zapojit do této dobrodružné vzdělávací iniciativy, stačí na stránce Cestovatele v čase zanechat svůj e- mail zde.

  Lídr řeší problém vyčerpaného týmu

  V první výzvě máte možnost seznámit se s týmem Cestovatele v čase. Cestovatel v čase hovoří o přetížení a vyčerpanosti týmu a příznacích projevujících se za poslední měsíce. Od vás potřebuje, abyste mu je pomohli zanalyzovat.

  Kvalitní diagnostika, podpora mentální houževnatosti a dobré nastavení pracovních povinností

  Po přečtení případové studie Lídra cestujícího v čase jsme dospěli k následujícím zjištěním:

  Naléhavý problém: Tým je fyzicky, emočně a mentálně vyčerpán

  Lídr by měl více času věnovat řešení fyzického a emocionálního vyčerpání a únavy kolegů a toho, jak je jimi ovlivněn jejich pracovní výkon. V dokumentu níže najdete výčet symptomů, které – pokud je zaregistrujete ve vašem týmu – naznačují přítomnost podobného problému.

  Doporučení pro lídry: Poslouchejte lidi

  Následkem vyčerpání si lidé více stěžují. Lídr by měl tyto stížnosti (ve spojení s jinými faktory) vnímat jako pozvání do diskuse. Jeho lidé hledají pomoc. Prvním krokem, jak jim ji poskytnout, je aktivně je poslouchat. Zastavte se, pokládejte otázky a dejte prostor na odpovědi. Další podrobnosti a tipy naleznete v dokumentu níže.

  Doporučení pro HR: Pomozte lídrům s důležitými rozhovory

  HR může při řešení tohoto problému sehrát velmi důležitou roli. V takových situacích může jejich pomoc lídrům spočívat v tom, že jim poradí, jak rozhovory na pracovišti vést efektivně, v případě potřeby se i zúčastní. Měli by také pro tým zajistit potřebnou diagnostiku a řešení pro další vývoj – ať už v podobě pravidelných rychlých průzkumů s cílem mít aktuální informace o situaci, školení o mentální houževnatosti nebo efektivitě hybridního modelu práce, či – v případě potřeby – programu pro systematický rozvoj leadershipu .

  Jak na vedení vyčerpaného týmu nahlížejí dva zkušení trenéři?

  S Pavlínou Moudrou a Denisom Bulejkom jsme si povídali o situaci, které čelí lídr v případové studií. Nahrávku speciálního vydání podcastu Debríf si můžete prohlédnout níže, nebo si rozbor situace a tipy od Pavlíny a Denisa poslechněte na svojí oblíbené podcastové platformě.

  Jak se dva zkušení trenéři cítí při vedení oslabeného týmu?

  S Pavlínou Moudrou a Denisem Bulejkem jsme si povídali o situaci, které čelí vedoucí pracovník v případové studii. Záznam speciálního vydání podcastu Debríf si můžete pustit níže nebo si poslechnout analýzu situace a tipy Pavlíny a Denise na vaší oblíbené podcastové platformě.

  Co má manažer dělat, když tým ztrácí týmového ducha?

  V další výzvě Lídr cestující v čase čelí rozkladu týmu. Podrobněji se o ní dozvíte na jeho stránce. Pokud zanecháte svůj e-mail, dostanete výzvu a i související řešení, a můžete se stát účastníky této hravé vzdělávací aktivity.

  Pokud v současnosti stojíte před podobnými výzvami ve vašem týmu nebo organizaci, řekněte nám o nich v kontaktním formuláři zde.

  Stáhněte si tipy pro práci s vyčerpaným a vystresovaným týmem ve formátu PDF

  Níže zanechte svůj e-mail. Automaticky vás přidáme do e-mailové série Lídr cestuje časem a stáhnete si PDF s tipy k tématu.   Související články