Zavřít    

  DEVELOR Czech s.r.o.
  Korunní 2569/108
  101 00 Praha

  Všechny kontakty
  Kontaktujte nás    
  • Leadership a manažment
  • Postoj a nastavení mysli
  • Prodej, péče o zákazníka a vyjednávání
  • Osobní produktivita a komunikace
  • Budování týmu a spolupráce
  • Diverzita, rovnost a inkluze
  • Hodnocení a diagnostika
  • HR konsultink a koučink
  • Všechny služby
  Individuální diagnostika

  360° Zpětná vazba

  Individuální diagnostika

  Development Centrum (DC)

  Individuální diagnostika

  Assessment Centrum (AC)

  Organizační diagnostika

  Happy At Work

  Organizační diagnostika

  Analýza firemní sítě (CX-Ray)

  Nalezeno ve službách a řešeních

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Projít všechny služby

  Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
  Prohlédnout všechny zdroje
  Manažování komplexnosti a vedení ve světě VUCA

  Svět a byznys se stávají čím dál tím více náročnějšími na navigaci. Stabilní situace a jasné souvislosti „příčina-následek" (tzv. jednoduché prostředí) platí pro minimum firem. Mnohem více společností je komplikovaných, na každou otázku exituje několik možných odpovědí. A rostoucí počet organizací, či jejich částí, je komplexních. V komplexním prostředí vztah příčinné souvislosti umíme nalézt pouze zpětně, správné odpovědi předem neexistují.

  Vyrovnání se se světem VUCA (těkavost, nejistota, složitost, nejednoznačnost) je výzvou pro každého, kdo má dnes odpovědnost za řízení. Vedení komplexních organizací a řešení komplexních problémů, zvláště v prostředí neustálé nejistoty a změny, si žádá růstové myšlení a dovednosti adaptivního leadershipu.

  Insight 1

  Nastavení mysli je rozhodující

  Co je důležitější ve vedení – schopnosti nebo myšlení? Těžiště rozvoje leadership dovedností musí projít od technik k definování nového nastavení mysli leaderů. To přinese manažerům schopnost zvládat složitost a nejistotu. Růstové myšlení je základní výbavou, a to nejen pro leadery, ale pro všechny. Lidé s růstovým myšlením jsou poháněni výzvami, selhání chápou jako odrazový můstek pro růst a úspěch jiných oslavují.

  Druhým základním výbavením je odvaha – schopnost riskovat a zodpovídat za činy. Odvaha se projeví pouze v prostředí psychického bezpečí, kde se lidé nebojí říct názor a ptát se i na „hloupé“ či kritické otázky. Jak mají leadeři vybudovat kulturu růstového myšlení a psychického bezpečí? Pouze pokud jejich myšlení je vhodně nastaveno a pokud jednají. Právě na to se zaměřujeme v našich programech pro leadery.

  Insight 2

  Dovednosti budoucnosti

  Model VUCA přímo vyžaduje, aby se leadeři zaměřili na budování vize (Vision), porozumění (Understanding), jasnosti (Clarity) a agility (Agility). Ty jim pomohou zvládnout a překonat skličující a paralyzující dopady VUCA světa.

  Dovednosti leadreů rozvíjíme různými offline a online programy. Vzdělávací programy založené na hrách (game-based learning) pomáhají účinně upozornit leadery na oblasti, které jsou důležité pro úspěch. Programy Výzva VUCA světa a Mise Mars angažují účastníky a vytvářejí pocit naléhavosti, který aktivuje jejich snahu o rozvoj.

  Insight 3

  Manažerske rutiny podporují udržitelnost

  Zodpovězení otázky „Proč se mám měnit?“ pomáhá vytvořit vhodné nastavení mysli lidí vůči změně. Proto rozvojové programy začínáme tréninkovými bloky se zaměřením na změnu postojů. Druhá důležitá otázka je „Jak se nově chovat?“. Na to odpovídáme strukturovaným rozvojem relevantních vůdčích dovedností.

  Nejhorší, co se může stát, je motivovat a vyškolit leadery a hodit je do systému, kde nemají prostor uvést nové myšlení a rutiny do praxe. Proto musí být nastaven nebo přehodnocen Leadership Operating Model (LOM) – soubor očekávaných rutinních činností pro určitou skupinu manažerů. Ten zodpoví otázku pro vedoucí pracovníky: „Jaké rutiny mám se svými lidmi dělat?“

  Naše řešení pro Dovednosti leaderů budoucnosti

  Související články

  Potřebujete pomoct s Dovednostmi leaderů budoucnosti?

  Spojme se a vymysleme to správné řešení pro vás.
  Zanechte nám vaše kontaktní údaje a brzy se vám jeden z nás ozve.