Zavřít
 Zavřít

DEVELOR Czech

Všechny kontakty
Magazine  

Nalezeno v službách a řešení

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
Projít všechny služby

Najít ve zdrojích

  • Napište prosím alespoň 3 znaky do vyhledávání.
Prohlédnout všechny zdroje
  Kontaktujte nás
Přechod na hybridní systém přináší rizika i výhody

Obrovské množství společností pod vlivem pandemie plánuje a už i realizuje transformaci na hybridní office - část lidí pracuje v kanceláři, zatímco ostatní pracují z domu. Tento nový provozní model přináší zaměstnancům větší flexibilitu a slibuje tak vyšší angažovanost a produktivitu.

Kromě mnoha výhod existují však i značná rizika. Vedení hybridních týmů a organizací vyžaduje nový styl vedení a rutin. Klíčovými faktory úspěchu jsou vědomé řízení změn a tréninky pro management a zaměstance, jak fungovat v normálu.

Insight 1

Kultura již na prvním místě

Revize firemní kultury, hodnot a norem je logickým prvním krokem při přechodu do hybridního fungování. Je to nezbytné proto, aby nám nevznikly v jedné firmě dva paralelní světy. Do tohoto procesu je třeba zapojit celou organizaci. Vhodným prvním krokem bude online průzkum podpořený strukturovanými rozhovory a skupinovými diskusemi. Změna kultury však nepřijde díky slovům, ale na základě činnů.

Lidé nezmění své přesvědčení tím, že o něm mluví, musí změnu zažít, aby jí uvěřili. Nová kultura by měla přinést soudržnost a sounáležitost, ať už vaši zaměstnanci pracují na dálku, nebo ve vašich kancelářích.

Insight 2

Spolupráce na lavici obžalovaných

Spolupráce a komunikace jsou obvykle Achilovou patou organizací. To se v rozptýlených a hybridních týmech a organizacích znásobuje. Dokonce to může vést k tvorbě frakcí a hlubšímu tříštění, pokud firma nevyvine vědomou snahu tomu předejít.

Je zapotřebí pracovat na komunikaci a spolupráci v rámci týmů a mezi odděleními, protože síla myšlení se může díky změnám ještě zesílit. Programy na podporu soudržnosti týmu jsou nezbytné pro podporu spolupráce. Týmová sociomapa je skvělým nástrojem zhodnocení a zlepšení komunikace a spolupráce důležitých týmů.

Insight 3

Práce na dálku lze natrénovat

Hybridní fungování vyžaduje nové kompetence manažerů i zaměstnanců. Vaši kolegové potřebují být vyškolení online a offline kurzy, aby se dokázali vhodně adaptovat novému způsobu práce. Tréninkové programy zaměřené na vedení lidí na dálku a manažování hybridních týmů jsou důležité – dají leaderům do rukou soubor nástrojů pro zvládání hlavních výzev v oblasti motivace, kontroly a supervize.

Série tréninků Efektivní práce z domova zase vyzbrojí kolegy vhodnými dovednostmi a technikami na to, aby mohli maximalizovat osobní produktivitu při práci z domu a nebo na dálku.

Naše řešení Hybridního office

Související články

Potřebujete pomoct s Řešením hybridního office?

Spojme se a vymysleme to správné řešení pro vás.
Zanechte nám vaše kontaktní údaje a brzy se vám jeden z nás ozve.